KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14748436
nr 1474 8436
Gunnar Hållander
(1915-1980), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 76, stilleben med gurka och plommon. Olja på pannå, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 13 juni 2022
kl 20:37:45
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Gunnar Hållander
Läs mer om Gunnar Hållander